ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6068255
*
nr 606 8255
Spegel
med bamnuram, 95x95
Utrop:
100 kr
Såld:
750 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 oktober 2009
kl 18:50:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/10 23:23:32
1
100 kr
26/10 01:00:35
2
150 kr
26/10 15:38:31
3
200 kr
26/10 16:16:01
4
700 kr
26/10 18:39:47
5
400 kr
26/10 18:40:30
5
500 kr
26/10 18:41:13
5
600 kr
26/10 18:44:36
5
700 kr
26/10 18:45:25
5
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bamnuram spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 606 8255
Spegel
med bamnuram, 95x95
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 750 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 oktober 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/10 23:23:32 | 1 | 100 kr |
26/10 01:00:35 | 2 | 150 kr |
26/10 15:38:31 | 3 | 200 kr |
26/10 16:16:01 | 4 | 700 kr |
26/10 18:39:47 | 5 | 400 kr |
26/10 18:40:30 | 5 | 500 kr |
26/10 18:41:13 | 5 | 600 kr |
26/10 18:44:36 | 5 | 700 kr |
26/10 18:45:25 | 5 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bamnuram spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 19:53